Odhady nemovitostí

Jako certifikovaná realitní makléřka vám dokážu pomoci s prodejem, koupí nemovitosti. Vypracuji pro vás také profesionální odhad tržní ceny vašeho domu, bytu, nebo pozemku. Odhadů nemovitostí existuje více druhů. Základní typy odhadu jsou dva – tržní odhad a úřední odhad (neboli znalecký posudek). Pokud nemovitost financujeme hypotékou, setkáme se ještě například s bankovním odhadem. V následujícím textu si objasníme rozdíly mezi odhadem tržní ceny nemovitosti a bankovním odhadem.

K čemu se využívá odhad tržní ceny nemovitosti?

Odhad tržní ceny nemovitosti Praha

Odhad tržní ceny nemovitosti se využívá hlavně při prodeji nemovitosti, rozvodových a dědických řízeních (dělení nemovitého majetku). Tržní cenu nemovitosti je dobré znát také ve chvíli, kdy kupujete nemovitost, kdy je vhodné kupní cenu porovnat s cenou tržní. Tento druh odhadu si však můžete nechat vypracovat třeba jen ze zvědavosti, abyste věděli, jakou má vaše nemovitost aktuální tržní hodnotu.

Co je to bankovní odhad?

Druh tržního odhadu nemovitosti přizpůsobený potřebám banky. Vypracovávají ho odhadci určení bankou a je většinou podhodnocený, kvůli tomu aby byla banka schopná co nejdříve prodat zastavenou nemovitost. Tento druh odhadu se využívá při financování koupě nemovitosti hypotékou, nebo při refinancování.

Odhad tržní ceny nemovitosti je zdarma pro majitele nemovitosti (kromě odhadu pro dědické řízení, který je zpoplatněn).

Poptávka po odhadu tržní ceny nemovitosti

*Odhad pro dědické řízení ZDARMA, pokud nemovitost prodáte přes naši realitní kancelář.

Přečtěte si více o zpracování osobních údajů.